Kwiecień w grupie 0c Misie

Kwiecień był czasem pełnym pozytywnych emocji, wydarzeń edukacyjnych i atrakcji. Dzieci poznały litery: „F ” i „Ł” oraz cyfry: „0”, „9” i „10”. Przygotowywaliśmy się wspólnie do Świąt Wielkanocnych. Wykonaliśmy wiele kolorowych prac plastycznych i technicznych związanych ze świętami oraz wiosennymi krajobrazami.

Mieliśmy okazję wziąć udział w kulinarnych warsztatach wielkanocnych i samodzielnie wykonać pyszne babeczki. W szkole został ogłoszony konkurs plastyczny „Wielkanocna pisanka”. Uczestnicy konkursu z grup zerowych wykonali piękne prace. Otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy. Uczestniczyliśmy także w warsztatach mydlarskich, na których zrobiliśmy kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe – niespodzianki na Dzień Mamy. Śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu i obserwowaliśmy zmiany pogodowe i przyrodnicze zachodzące w kwietniu.