Listopad w grupie Misie - 0c

Listopad w grupie Misie „0” c obfitował w moc wydarzeń. Nasza grupa brała udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 10 listopada - w przeddzień  Święta Niepodległości ubrani w biało-czerwone stroje o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy. Dowiedzieliśmy się, jakie są najważniejsze symbole Polski.

Wysłuchaliśmy legendy o powstaniu państwa polskiego, o Warszawie, Krakowie i Toruniu. Gościła u nas Pani ze Straży Miejskiej i opowiadała nam o zasadach bezpieczeństwa w domu i w drodze do szkoły. Poznaliśmy nowe literki: „d”, „e”, „u” oraz cyfrę 3. 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia – święto naszej grupy. Opowiadaliśmy o naszych maskotkach, rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki.  Poznaliśmy również zjawiska pogodowe związane z szarugą jesienną. Śpiewaliśmy jesienne piosenki. Graliśmy na małych instrumentach perkusyjnych. Wykonaliśmy wiele pięknych prac plastycznych i technicznych. 30 listopada bawiliśmy się we wróżby andrzejkowe. Mimo niesprzyjającej aury wszystkim dopisywał dobry humor.