Jesień w grupie 0B

Jesień w grupie SÓWEK, przebiegła pracowicie. Obserwowaliśmy z uwagą zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Poznaliśmy nowe litery (a, o, e, i, u, t, m, d, l) oraz cyfry (1,2,3). Z dużym zainteresowaniem uczyliśmy się kodowania. Wykonaliśmy wiele pięknych prac plastycznych i nauczyliśmy się kolejnych piosenek. Zgodnie i wesoło bawiliśmy się w sali i na placach zabaw. Czasem podziwialiśmy zmiany w przyrodzie na naszych spacerach w parku i okolicy.

Uczciliśmy 11 listopada wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczyliśmy się co to jest patriotyzm oraz symbole narodowe. Cudownie było uczcić też Dzień Misia. Wszyscy mogli przynieść swoje maskotki. Chętnie zaprojektowaliśmy swoje wymarzone misie. W ostatnim tygodniu listopada odwiedziła nas Pani ze Straży Miejskiej.  Lekcja poświęcona tolerancji pozwoliła nam lepiej zrozumieć co mogą czuć inni.

Najlepsza zabawa była z okazji ANDRZEJEK. Poranne zajęcia, czyli „Zakodowane Andrzejki” pomogły lepiej zrozumieć tradycje i symbole,  popołudnie spędziliśmy na wróżeniu. Wszyscy już wiedzą co czeka ich w przyszłości 😊.

Grudzień zapowiada się także bardzo atrakcyjnie.