Maj w grupie Misie „0” c

W maju poznaliśmy historię i znaczenie świąt majowych: Święto Pracy , Dzień Flagi Narodowej i Święto Konstytucji 3 Maja. Poświęciliśmy czas na rozmowy o rodzinie. Rozwijaliśmy więzi emocjonalne. Dzieci opowiadały o swoich mamusiach i tatusiach oraz o ulubionych formach wspólnego spędzania czasu. Grupa Misiów również pamiętała o ważnym święcie jakim jest Dzień Mamy. Dzieci ćwiczyły śpiewanie piosenki dla swoich mam. Wykonały również ich portrety oraz laurki okolicznościowe.

W maju zrobiliśmy wiele innych ciekawych prac plastycznych i technicznych, które udekorowały naszą salę. 27 maja , w grupach zerowych odbyły się warsztaty archeologiczne. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega zawód archeologa oraz w jaki sposób można odkrywać bardzo dawną historię. Odwiedziliśmy także punkt biblioteczny blisko naszej szkoły. Poznaliśmy pracę biblioteki oraz zasady obowiązujące czytelników. Obserwowaliśmy majową pogodę, bawiliśmy się na świeżym powietrzu.