Bal przebierańców w grupach zerowych

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale przebierańców. Dla naszych milusińskich jest to zawsze niezwykły dzień, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

W naszych zerówkach bal karnawałowy odbywał się 14.02 i 18.02, podczas którego najmłodsi uczestnicy mieli możliwość wspólnego tańczenia oraz śpiewania. W tych dniach, już od samego rana w zerówkach, pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, a w salach można było także spotkać czarownice, koty, biedronki, księżniczki, Spidermenów, astronautów …. nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Tańce trwały do obiadu i nawet najmłodsze dzieci nie wykazywały zmęczenia. Wszyscy bawili się doskonale i uczestniczyli z wielką ochotą we wspólnych tańcach. Powodzeniem cieszyły się zabawy taneczne, takie jak „pociąg”, bez którego nie byłoby udanego balu. Pod czujnym okiem wychowawczyń prowadzone były różne konkursy i zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym milusińskim.