Wizyta wychowanków Domu Dziecka w Morągu

W ostatni weekend, tj. w dniach 22-24.09 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wychowanków Domu Dziecka w Morągu.

Współpracę z placówką nawiązaliśmy już w ubiegłym roku szkolnym, gdy w ramach akcji charytatywnych odwiedzaliśmy domy dziecka.

W czasie pobytu w Morągu dowiedzieliśmy się, że marzeniem dzieci jest wizyta w Warszawie i zwiedzenie miasta. Postanowiliśmy spełnić to marzenie. Przez cały rok szkolny uczniowie, rodzice, nauczyciele przy wsparciu Rady Rodziców gromadzili fundusze, by móc zaproponować gościom ciekawy program wizyty.

W dniu przyjazdu dzieci wolontariusze mieli pełne ręce roboty. Przygotowali sale, w których nocowali goście, zorganizowali poczęstunek, m.in. piekli pyszne ciasta, przygotowali maskotki i balony.

O godzinie 18.00 witaliśmy naszych gości z Morąga. Wolontariusze próbowali otoczyć ich opieką  i pokazywali im naszą szkołę. O godz. 19.00 goście zostali powitani przez Panią Dyrektor Krystynę Gawrjołek,  Pana Burmistrza dzielnicy Bemowo Michała Grodzkiego, panią Agnieszkę Kołakowską – przedstawicielkę firmy Auchan oraz Panią Jolantę Kuk koordynującą całe przedsięwzięcie. Dzieci otrzymały małe podarunki.

Cała sobota wypełniona była zwiedzaniem Warszawy. Goście udali się na Zamek Królewski, zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, Belweder oraz Pałac Kultury i Nauki, gdzie obejrzeli panoramę stolicy. Dzięki uprzejmości pani Barbary Śliwakowskiej – przewodniczki z biura podróży Wirtur – dowiedzieli się więcej o historii Warszawy.  W niedzielę natomiast wychowankowie Domu Dziecka udali się na Stadion Narodowy.

W godzinach popołudniowych wyruszyli w drogę powrotną do Morąga.

Wizyta była dla nas ogromną przyjemnością, cieszymy się, że mogliśmy spełnić marzenie dzieci. Nauczyciele i wolontariusze naszej szkoły włożyli dużo serca w organizację wydarzenia. Dziękujemy również firmie „Szwajcarka”, która zatroszczyła się o wyżywienie naszych gości.