Spotkanie z pisarzem - Tomaszem Trojanowskim

3 grudnia 2018r. gościł w naszej szkole Tomasz Trojanowski - z wykształcenia pedagog, z zamiłowania pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Pisarz zabrał uczniów klas ósmych w podróż do świata książek.

Opowiadał o swoich pierwszych lekturach, dzięki którym pokochał czytanie. Mówił, że czytanie książek stanowi pewien rodzaj magii, a pisarz, to czarodziej  zaklinający świat w słowa, które czytelnik odkodowuje.  Autor zachęcał młodzież do czytania i rozwijania wyobraźni, która otwiera przed nami niezwykły świat i jest potrzebna w codziennych działaniach. Podczas emocjonującej rozmowy z czytelnikami pisarz  poruszył także temat pozytywnych i negatywnych stron korzystania z komputera i Internetu.