Dzień Ziemi na Bemowie

22 kwietnia klasa 3b w ramach obchodów Dnia Ziemi na Bemowie, wzięła udział w grze terenowej „Z biegiem rzeki, czyli o Wiśle w Parkofrajdzie”.

Z uśmiechami na twarzach dzieci zdobywały kolejne poziomy gry, poszerzając wiedzę na temat najdłuższej rzeki w Polsce. Rozpoznawały ptaki i ich zwyczaje, odwzorowywały roślinność nadwiślańskich Łęgów. Zapamiętywały wersy piosenki „Płynie Wisła, płynie…”, by następnie je odśpiewać i nagrać. Oczyszczały za pomocą filtrów i piasku wodę wiślaną. A kiedy już przyjrzały się warszawskim mostom, stanęły przed wyzwaniem skonstruowania drewnianego mostu wzorem Leonarda da Vinci. Cała zabawa odbywała się z zastosowaniem aplikacji Actionbound. Dziękujemy organizatorowi Szkole Podstawowej nr 24 STO za wspaniałą zabawę.