Dzień bez plecaka

13 kwietnia obchodzony był w naszej szkole Dzień bez plecaka. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu, czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu posłużyły uczniom klas 4-8 różne rzeczy: metalowy garnek, wózek dziecięcy, pufa, suszarka na pranie, odkurzacz itp. Nasza młodzież popisała się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…

Elżbieta Kalita