BohaterOn w Twojej Szkole - spotkanie z Panem porucznikiem Stanisławem Tadeuszem Rumiankiem

W ramach programu BohaterOn w Twojej Szkole odbyło się spotkanie z Panem porucznikiem Stanisławem Tadeuszem Rumiankiem – uczestnikiem powstania warszawskiego w Zgrupowaniu „Róg” batalionu Bończa102 Kompania.

Pan Porucznik opowiadał młodzieży z klas VIII o swoich przeżyciach i wspomnieniach z czasów walki o wolność Warszawy; mówił o szlaku wiodącym w kanałach, przekazywaniu meldunków pod ostrzałem niemieckim, wielkim głodzie i nadziei na przetrwanie.

Spotkanie było niezwykłą lekcją historii, w czasie której uczniowie mieli możliwość rozmowy z uczestnikiem powstania; świadkiem, który przeżył to, o czym młodzież czyta w podręcznikach.

Wspólne pamiątkowe zdjęcia zakończyły wizytę Pan Porucznika w naszej szkole.