Innowacja pedagogiczna: Sensoryczna klasa 1e

Od września 2020 w klasie 1E jest realizowana innowacja pedagogiczna: Sensoryczna klasa, jej elementy były realizowane też na lekcjach on-line. Dzieci pracują dwa razy w tygodniu z pomocami z zakresy edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz zakresy małej motoryki. Pomoce są przygotowywane przez nauczycielki klasy 1E oraz korzystamy z pomocy zakupionych.

Przyświeca nam zasada, że dziecko uczy się szybciej, gdy ma możliwość wielozymsłowego poznawania i doświadczania. Praca z pomocami odbywa się w ciszy, wyboru dokonuje dziecko, a pomoce leżą w zasięgu wzroku dziecka i są łatwo dla niego dostępne.