Wieczór pieśni i piosenek patriotycznych

22 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które przypadają w roku 2018. Z tej okazji  odbył  się uroczysty  Wieczór Pieśni i Piosenek Patriotycznych, który połączył wszystkie pokolenia.

Oprócz uczniów, do wspólnego śpiewania przyłączyli się ich rodzice, dziadkowie, oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Jako pierwsza została odśpiewana pieśń Casimira François Delavigne'a  „Warszawianka” , a następnie pieśń M. Konopnickiej „Rota”. Później zabrzmiały pieśni z okresu  I wojny światowej: „Szara Piechota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza Brygada” oraz pieśni z II wojny światowej: „Serce w Plecaku”,  „Deszcz jesienny, deszcz”, „Pałacyk Michla”. Atmosferę spotkania podkreślały też okolicznościowe, patriotyczne wiersze recytowane przez naszych uczniów.