Warsztaty przyrodnicze „Agama brodata – jaszczurka czy smok?”

Uczniowie z klasy 1 a uczestniczyli w niezwykle interesujących warsztatach przyrodniczych pod tytułem „Agama brodata – jaszczurka czy smok?”.

22 listopada 2017 roku uczniowie z klasy 1 a uczestniczyli w niezwykle interesujących warsztatach przyrodniczych pod tytułem „Agama brodata – jaszczurka czy smok?”, których bohaterem była właśnie agama brodata. Dzieci dowiedziały się, że nasz gość pochodzi z Australii, a jego przysmakiem są świerszcze i drewnojady. Nazwa „brodata” pochodzi od  kolczastej brody, którą stroszy gdy czuje się zagrożona. Jest zwierzęciem ciekawym świata, aktywnym, bardzo przyjaznym i  łatwo dającym się oswoić. Prowadzi dzienny tryb życia.

Każde dziecko miało możliwość bezpośredniego kontaktu z agamą, potrzymania na rękach i nakarmienia.

Taka forma wzbogacania wiedzy dzieci spotyka się z ogromnym zainteresowaniem.