Pasowanie na czytelnika w klasach 1

W październiku dzieci z klas 1 zostali zaproszeni przez wróżkę do "Szkolnej Krainy Bajek" - biblioteki.

Wróżka przeczytała dzieciom list z przesłaniem od książek, o zasadach obowiązujących podczas czytania. Pierwszoklasiści zapoznali się z różnymi rodzajami ksiąg i bajek; złożyli uroczyste przyrzeczenie,że będą dbać o książki. Każdy nowy czytelnik otrzymał  kartę biblioteczną, zakładki do książek, kolorowanki.

Uczniowie obejrzeli także część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas 5.

10 powodów dla których warto czytać dziecku książki

1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jes w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.
  2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.
  3. Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki i czytania.
  4. Książki wychowują.
  5. Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.
  6. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.
  7. Książki rozwijają pasje u dzieci.
  8. Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku.
  9. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
  10. Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.