Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.
   DZIEKUJEMY, JESTEŚMY Z WAS DUMNE

Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego.

Link promujący wolontariat

Co roku, grupa chętnych Wolontariuszy wyrusza na Cmentarz Wojskowy Powązki aby sprzątać groby. Jest to także okazja do poznania historii życia osób zasłużonych i czasów, w których przyszło im żyć.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej położony jest w otulinie Puszczy Kampinoskiej, w Laskach koło Warszawy. Nasi Wolontariusze dotarli również tutaj. W sobotnie przedpołudnie zasiedli za stołami i pomagali w pakowaniu świątecznych listów, przygotowaniu świątecznych upominków na kiermasz.

Zbiórka odbyła się w dniach 25 i 26 listopada 2022r. w 140 sklepach i marketach w Warszawie i okolicy. My, razem z wolontariuszami bemowskich szkół zbieraliśmy w galerii Carrefour Bemowo. Byliśmy wśród 4000 wolontariuszy! W województwie mazowieckim kilkadziesiąt tysięcy osób potrzebujących otrzymuje żywność z Banku Żywności SOS w Warszawie. Podczas dwóch dni udało się nam zebrać 1300 kg żywności a to znaczy, że ponad 300 rodzin otrzyma paczkę na święta.

Nasi Uczniowie - Wolontariusze działają w różnych instytucjach; pracują na rzecz nie tylko drugiego człowieka, ale także na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego. Nie ma innych słów jak tylko i aż DZIEKUJEMY, JESTEŚMY Z WAS DUMNE za Wasze zaangażowanie, bezinteresowność, dobroć.