Wycieczka integracyjna dla klas II „Dwór Strzyżew”

We wrześniu klasy II odwiedziły zabytkowy dwór wiejski, położony w 5-hektarowym parku, nad rzeką Utratą, zaledwie 2 kilometry od Żelazowej Woli. Zajęcia dla dzieci były organizowane na terenie Dworu, Karczmy, parku i sadu.

W programie były następujące atrakcje: spotkanie z panią ochmistrzynią, wędrówka do piwnic dworskich i krótka historia o tym jak kiedyś przechowywało się na dworach zapasy na zimę, spacer po sadzie: jakie owoce dojrzewają jesienią, jakie prace w sadzie trzeba jesienią wykonać, pogadanka o jesiennych darach polskich lasów i pól. Warsztaty kulinarne: lepienie i pieczenie drożdżowych ludków ze śliwką w środku, obieranie i krojenie jabłek z których robimy konfitury. W czasie wolnym uczniowie mogli bawić się na świeżym powietrzu. Wyprawa zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.