Wyniki konkursu „Mali przyjaciele misji”

W miesiącu kwietniu br. odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mali przyjaciele misji”. W konkursie brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 364 i Szkoły Podstawowej nr 341.

Celem konkursu było przybliżenie uczniom idei działalności misyjnej. Poprzez przygotowanie swoich prac nasze dzieci zapoznały się z pracą misjonarzy, którzy pomagają innym w różnych krajach na całym świecie. Poznali problemy swoich rówieśników oraz ich największe potrzeby. Uczniowie mogli również dowiedzieć się, w jaki sposób ludzie wspomagają działalność misji i jak oni sami mogą to robić, będąc daleko od miejsca, w którym potrzebna jest pomoc.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII.

Uczniowie wykonali plakaty, ilustracje i wyklejanki przedstawiające pracę misjonarzy i codzienne życie dzieci w krajach misyjnych. Wszystkie nadesłane prace były bardzo ładne, ciekawe i wykonane z dużą starannością.

Spośród nadesłanych prac Międzyszkolna Komisja Konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce - Amelia Dunarowicz SP 364 kl. 5a

II miejsce - Gabriela Sulich SP 341 kl. 8f

III miejsce - Maria Piotrowicz SP 341 kl. 5c

Wyróżnienie - Julia Tobiszewska SP 341 kl. 7f

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.