Mali archeolodzy

16 stycznia br. zerówkowicze wzięli udział w niecodziennych warsztatach. Podczas ich trwania poznały zawód archeologa oraz sposób, w jaki odkrywa on bardzo dawną historię. Ponadto dzieci dowiedziały się, czym różni się zawód archeologa od zawodu paleontologa.

Przedszkolaki zaznajomiły się, jakich narzędzi używa w swojej pracy archeolog i poznały przeznaczenie najprawdziwszych zabytków. Sześciolatki wzięły również udział w prawdziwych archeologicznych wykopaliskach, wydobywając z piasku za pomocą łopatek, różne cenne przedmioty.  Potem każde dziecko musiało oczyścić z piasku, a następnie zmierzyć i zważyć swój wykopany skarb. Ostatnim zadaniem zerówkowiczów było poskładanie starodawnych, zniszczonych talerzyków w całość.

Kto wie, może po tych warsztatach któreś z naszych dzieci odkryje w sobie pasję poszukiwacza i w przyszłości samo postanowi zostać archeologiem?