I miejsce w klasyfikacji końcowej LIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 341 zajęli I miejsce w klasyfikacji końcowej LIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii dzieci oraz VII miejsce w kategorii młodzież. Pokonali 121 warszawskich szkół podstawowych i po raz pierwszy sięgnęli po laur zwycięzcy.

Warszawska Olimpiada Młodzieży jest corocznym przedsięwzięciem z wieloletnią tradycją, organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy i wspieranym przez Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. Olimpiada ma na celu aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych, tworzenie warunków do czynnego uczestnictwa w różnych formach współzawodnictwa sportowego oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Rozgrywki odbyły się w dyscyplinach: indywidualne biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy, badminton, szachy drużynowe, siatkówka-czwórki, koszykówka, unihokej, piłka nożna, piłka ręczna i siatkówka.

W eliminacjach dzielnicowych organizowanych w poszczególnych dzielnicach uczestniczyło:

• 16915 zawodników i zawodniczek z 218 szkół podstawowych (kat. dzieci)
  • 20994  zawodników i zawodniczek z 200 szkół podstawowych (kat. młodzież)

W zawodach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na szczeblu miasta prawo startu mają mistrzowie dzielnic Warszawy wyłonieni w zawodach międzyszkolnych w dzielnicy. W zawodach finałowych uczestniczyło:

• 2610  zawodników i zawodniczek ze 121 szkół podstawowych (kat. dzieci)
  • 2890  zawodników i zawodniczek ze 128 szkół podstawowych (kat. młodzież)

Liczba startujących uczniów robi ogromne wrażenie. Powszechne uczestnictwo w zawodach dzieci i młodzieży pozwoliło przybliżyć im uniwersalne wartości sportu, w tym współzawodnictwo fair-play.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu w LIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży naszym sportowcom i ich trenerom – nauczycielom wychowania fizycznego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszych uczniów!