W tym roku niestety klasy 4-8 nie miały okazji wziąć udziału w WALENTYNKOWYM przekazywaniu kartek, prezentów organizowanym corocznie przez Samorząd Uczniowski. Niektórym grupom natomiast udało się zaprezentować w czasie lekcji zdalnych w czerwonych, różowych barwach, z zabawnymi okularami, balonami, sercowym tłem, itd., dzięki czemu można było choć odrobinę zaakcentować ten przyjemny, miłosny dzień. Zapraszam do obejrzenia filmiku zmontowanego z wykonanych przez wychowawców i uczniów zdjęć.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkim uczniom życzymy wiele radości i uśmiechu każdego dnia. Samorząd Uczniowski dziękuje za nadesłane zdjęcia i zaprasza do obejrzenia filmu, ale najpierw przeczytajcie historię powstania Pluszowego Misia.
Uczniowie klas VII stworzyli w czasie nauki zdalnej własne fraszki, a oto niektóre z nich:
Drodzy Uczniowie,
25 października to Dzień Kundelka, a także Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, ale pamiętajcie, by o swoje zwierzęta dbać każdego dnia.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia i zapraszamy do obejrzenia filmów 🙂
W środę 23 września uczniowie klasy 2c i 2f wyruszyli na wycieczkę autokarową do ZOO. Zwiedzając Warszawski Ogród Zoologiczny dzieci poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych krańców świata.
18 września 2020 roku uczniowie klas 4-8 z naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata”. W swoich grupach wraz z wychowawcami porządkowali teren dzielnicy Bemowo. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.
Samorząd Uczniowski
Drodzy Uczniowie, specjalnie dla Was filmy przygotowane przez Samorząd Uczniowski klas z okazji Dnia Dziecka.
Dzień Matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich Matek.
Zgodnie ze zwyczajem tego dnia dzieci obdarowują swoje mamy całusami, kwiatami, słodyczami i laurkami.
Uczniowie klas czwartych napisali dla Mam krótkie wierszyki:
13 i 14 maja Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję charytatywną. Zbieraliśmy karmę, środki czystości i inne potrzebne rzeczy dla schroniska „Znajdki”. Potrzeby w tym przytulisku są ogromne, psiaki i kociaki czekają w tym miejscu na nowych właścicieli, dochodzą do siebie po wcześniejszych, trudnych, a czasem nawet tragicznych przeżyciach. Dzięki uczniom naszej szkoły udało się zebrać naprawdę wiele produktów, które zostały dostarczone do schroniska 15 maja.
Dziś (18 maja 2020) obchodzimy 100-lecie urodzin wielkiego Polaka, którego poznał świat – św. Jana Pawła II. Ze względu na to, iż nasza szkoła znajduje się na terenie parafii pod jego wezwaniem, dzieci z klas I – III miały możliwośc przygotowania „Niespodzianki urodzinowej" dla naszego wielkiego Rodaka i Patrona.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku „Sposób na nudę… w czasie pandemii (Corona Team;))”.
26.02 w klasie 3E odbyły się warsztaty o wodzie. Dowiedzieliśmy się, które materiały toną, a które utrzymują się na wodzie. Robiliśmy doświadczenia z plasteliną i śrubkami oraz próbowaliśmy zrozumieć dlaczego nawet duże statki utrzymują się na powierzchni…
W lutym 2020, uczniowie klas 2 uczestniczyli w WARSZTATACH ARCHEOLOGICZNYCH.
Uczniowie zapoznali się z pracą archeologa, dowiedzieli się jak zorganizować profesjonalne wykopaliska, nauczyli się robić amulety oraz wykonywali pradawne rysunki.
Zdobyta wiedza była bezcenna, zabawa poprzez naukę wspaniała.
5 lutego odbył się apel podsumowujący I półrocze, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Apel poświęcony był tematyce związanej z naszym województwem –Mazowszem jak i bezpiecznym feriom zimowym. Uczniowie recytowali wiersze związane z Mazowszem oraz zaśpiewali piosenki. Przypomnieli również kilka rad i wskazówek jak bezpiecznie spędzić ferie.
17.12. 2019r. w naszej szkole odbyły się Jasełka dla rodziców i uczniów klas 1- 3. Dzieci ze wszystkich klas trzecich przygotowały występy. Było śpiewanie kolęd, pastorałek oraz pokazy układów tanecznych do popularnych melodii świątecznych. Przyszedł też Św. Mikołaj z workiem prezentów. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Czerwonych gitar” pt. „Dzień jeden w roku”.
17 grudnia odbył się koncert świąteczny pt. „Hej kolęda, kolęda”. Piękne góralskie stroje i wspaniale zaśpiewane, zagrane i zatańczone kolędy wprowadziły wszystkich w nastrój świąteczny.
Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy. W każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci.
Andrzejki to idealna chwila do wróżb i zabaw tuż przed nadchodzącym adwentem. W naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której brały udział klasy pierwsze. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw takich jak: taniec z balonem, pociąg, mak arena , taniec z wykorzystaniem gazet i wiele innych. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.
Uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do teatru Imka. Spektakl, który oglądali to „Byk Ferdynand”. Głównym bohaterem był byczek Ferdynand, którego zagrał Tomasz Karolak - znany i lubiany aktor. Spektakl był bardzo ciekawy i interesujący, a uczniowie chętnie wymieniali się spostrzeżeniami na temat obejrzanej sztuki.
W dniu 21 listopada 2019 r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy „Święto Integracji”. Z tej okazji uczniowie klas V-VII uczestniczyli w uroczystym spotkaniu w auli szkolnej. Hasłem przewodnim tegorocznego projektu było „Porozumiewanie bez słów”, a tematem ”Komunikacja wspomagająca i alternatywna”. Na program spotkania złożyły się prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów z klas: 5b, 6g i 8f, jak również fragmenty wywiadów, filmów i reportaży.
EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
Wspólnie z dziećmi podjęliśmy wyzwanie i dołączyliśmy do IV edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Co tydzień będziemy realizować zadania z zakresu kodowania, programowania offinowego z ozobotem i elementami pracy w środowisku ozoblockly.
W ramach innowacji w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas trzecich rozpoczęli zajęcia z programowania z wykorzystaniem ozobotów.
Uczniowie klas pierwszych w ramach projektu „Nadwaga karmi się niewiedzą”, wzięli udział w warsztatach zdrowotnych prowadzonych przez panią Monikę Kwiecień.
2 października uczniowie z klas czwartych wzięli udział w „otrzęsinach”, podczas których zostali poddani rozmaitym próbom odwagi, sprawności i wiedzy.
Całą imprezę przygotowała pani Elżbieta Kalita, ale w trakcie zabaw towarzyszyły jej dzielnie uczennice z klasy 6f i 6e, które okazały się bardzo pomocne.
1 października klasa 6g wybrała się na wycieczkę do Fabryki Samochodów Osobowych (FSO), która znajduje się w Warszawie przy ulicy Jagiellońskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę samochodów – klasyczne WARSZAWY, SYRENY, MALUCHY, FIATY 125p, POLONEZY, ŻUKI I WIELE INNYCH. W FSO można z bliska przyjrzeć się ponad 140 autom z „dawnych” lat. Polecamy zwiedzanie wystawy!
30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Młodzież z klas 4-8 miała możliwość oddać swój głos na jedną z kandydatek – Oliwię Rowicką, Maję Wołoszyn, Aleksandrę Sztyk oraz Zofię Tomaszewską. Wybór nie był łatwy, wszystkie dziewczyny to uczennice pełne zapału, chętne do działania i angażowania się w sprawy szkoły.
Konkurs wpisuje się w cały zespół wydarzeń organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 341 z okazji 80 rocznicy rozpoczęcia II wojny Światowej w Polsce pt. „Duchem Spartanie – w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz polskiej wojny obronnej 1939”.
Pomóż się przytulić– wielka zbiórka pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń- dziękujemy!
2 września 2019 roku odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Dzień ten był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy zostali włączeni w poczet uczniów naszej szkoły. W obecności władz Dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy, przedstawicieli parafii, grona pedagogicznego oraz starszych kolegów i koleżanek odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście dokonali aktu pasowania na ucznia, a wychowawcy klas wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy z tarczą szkoły.
26 marca na korytarzu szkolnym ustawiono EKOBUDKĘ „Zalani przez plastik”. Dwie absolwentki naszej szkoły –Aleksandra Bieleń i Zuzanna Kietlińska, w ramach projektu walki z wszechobecnym plastikiem, uświadamiały uczniów, jak mogą zmienić świat. Już w kwietniu „Dzień Ziemi”, więc ważna lekcja dla przypomnienia wszystkim, co możemy zrobić małymi krokami od siebie dla wspólnego dobra. Dziękujemy za cenną inicjatywę.
Opracowała Magdalena Pisińska
21 marca tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klas trzecich obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych, śpiewały piosenki, rozwiązywały wiosenne zagadki.
18 i 19 marca w klasach pierwszych odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Kurczęta, kaczęta”. Dzieci poznały etapy rozwoju i tryb życia tych ptaków, miały możliwość poobserwować je w czasie karmienia i pojenia, zagrały w grę sprawdzającą wiadomości przyrodnicze, a także mogły pogłaskać, a nawet przytulić te maleństwa.
21 marca wszystkie klasy II witały nadejście upragnionej wiosny. Dzieci przywitały ją wesołymi piosenkami, rebusami, zabawami sportowymi oraz kolorowymi pracami plastycznymi.
27 lutego klasa 8c uczestniczyła w poruszającym wydarzeniu, jakim była projekcja filmu „Lista Schindlera”. Po jego obejrzeniu uczniowie mieli okazję spotkać się z Allanem Starskim - scenarzystą, Ewą Braun - scenografką oraz odtwórcą jednej z ról - Piotrem Polkiem. 25 lat temu film został nagrodzony siedmioma Oscarami. Historia Oskara Schindlera jest niezwykle poruszająca i zostanie w pamięci uczniów na długo.
Agata Gajewska
Elżbieta Kalita
Uczniowie klas drugich w czasie zabaw ,,offinowych” – kubeczkowe sudoku, ustawianie zgodnie z kodem i warunkiem.
prowadzący,
Aneta Wiśniewska
Na koniec I semestru, odbył się uroczysty apel podsumowujący pracę i naukę wszystkich dzieci z klas II. Podczas apelu mogliśmy także zobaczyć, wspaniałe występy taneczne, dziewczynek i chłopców z klasy 2b.
24 stycznia 2019 r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący pracę uczniów w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019. Apel poprowadziła p. Lidia Nejkauf.
Podczas apelu mogliśmy poznać oraz nagrodzić brawami laureatów różnych konkursów.
24 stycznia odbył się apel podsumowujący projekt „Bemowo – moja mała ojczyzna”. W klasach pierwszych został przeprowadzony cykl zajęć, podczas których uczniowie poznali historię Bemowa, historyczne miejsca, ważne osobistości, miejsca odpoczynku i instytucje kulturalne. Jednym z elementów podsumowania tego projektu był konkurs plastyczny. W czasie apelu uczestnicy konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy, a ich prace można było podziwiać na wystawie na auli szkolnej.
18 grudnia w naszej szkole wszystkie klasy II przygotowały dla rodziców oraz gości, w tym pani Dyrektor Urszuli Lipki, Bożonarodzeniowy Koncert kolęd i pastorałek. Prowadzące uroczystość Panie: Aneta Podsiadlik i Katarzyna Ludwiniak wprowadziły gości w świąteczną, góralską atmosferą. Piękne wierszyki i pastorałki wypełniły dźwiękami całą szkołę. Publiczność miała przyjemność zobaczyć wspaniałe pokazy tańców śnieżynek oraz góralek i górali niczym z Zakopanego.
We wtorek, 8 stycznia odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów klas II. Dzieci były przebrane za różne kolorowe postacie z bajek m.in. wróżki, królewny, smerfy, rycerze, pingwiny i wiele innych. Prowadzący przygotowali dla dzieci wspaniałą taneczną muzykę, konkursy i ciekawe zabawy.
Katarzyna Ludwiniak
18 grudnia uczniowie klas pierwszych wprowadzili przybyłych gości w cudowny klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Występy sceniczne wzbogacone były pięknymi strojami, klimatyczną dekoracją i prawdziwie świątecznym nastrojem.
Relacja wolontariuszki ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Pan Zbyszek przywitał nas przed domem i zaprosił do środka. Był bardzo zaskoczony ilością paczek, które były wnoszone do jego domu. Był zmieszany tą sytuacją - on, niegdyś niezależny człowiek, teraz otrzymuje takie wsparcie od zupełnie obcych osób. Ania z jej cudownym uśmiechem mocno się do mnie przytulała - robiła to z taką siłą, jakby miała zaraz wstać z wózka. Cieszyła się ogromnie z pięknych skórzanych kozaczków, które dostała, z radioodtwarzacza CD i płyt. Kiedy do domu wniesiono już ostatnią paczkę, pomieszczenie było zapełnione podarunkami. Dwadzieścia siedem paczek pięknie zapakowanych robi wrażenie, Ania nie wytrzymała i zaczęła głośno płakać, a ja uspokajając ją, ocierałam swoje łzy. Pan Zbyszek wyciągał coraz to inne rzeczy: podkłady, maści, ubrania... Wzruszające jest to, że najbardziej ucieszył się z materaca przeciwodleżynowego dla żony. Środków czystości i żywności starczy im chyba na rok. Dodatkową niespodzianką była informacja, że kurier przywiezie nowy sedes i umywalkę, żeby odświeżyć łazienkę. Radości nie było końca. Pan Zbyszek uściskał darczyńców i nas wolontariuszy, serdecznie dziękując.
Szanowni Państwo, Drogie Dzieci
Minął już czas świąt Bożego Narodzenia.
Państwa hojność i dobre serce przyniosły wiele radości osobom przez nas obdarowanych.
21 grudnia odbyło się piękne przedstawienie jasełkowe, w którym wystąpiła grupa Spektakularni i uczniowie z klasy 8c, kolędy odśpiewali – chór szkolny i zespół gitarowy wraz z solistkami – Urszulą Szerszenowicz i Anną Bałdowską, wprowadzając widzów w świąteczny i uroczysty nastrój.
Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klas trzecich – 18 grudnia 2018 r.
Koncert był wprowadzeniem, Nas wszystkich, w niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Znane polskie kolędy oraz zabawne pastorałki wypełniły swymi dźwiękami aulę naszej szkoły. Prowadząca koncert p. Anna Gajewska wraz z uczniami recytującymi piękne wiersze i śpiewającymi znane kolędy i pastorałki stworzyli serdeczną, świąteczną atmosferę, którą mogli odczuć wszyscy przybyli, zaproszeni goście wraz panią Dyrektor Urszulą Lipką.
W grudniu wszystkie klasy II brały udział w ciekawych warsztatach, wypiekania pierników. Uczniowie składali uroczystą przysięgę, odciskali, ozdabiali. Na koniec każde dziecko mogło zabrać upieczony pierniczek do domu.
W grudniu uczniowie klas 2 odbyły ciekawe warsztaty w fabryce bombek. Uczniowie mieli możliwość, zobaczyć na żywo, jak tworzy się bombki według tradycyjnych, starych metod, srebrzy się je studzi i ozdabia. Każde dziecko miało możliwość własnoręcznie ozdobić szklane bombki.
6 grudnia do wszystkich dzieci z klas II przybył Święty Mikołaj i przygotował drobne niespodzianki. Uczniowie tego dnia byli ubrani w zielone lub czerwone stroje. Ponad to w każdej klasie wychowawcy przygotowali dla uczniów niespodzianki.
6 grudnia klasy 2b i 2e uczestniczyły w mikołajkowym pokazie Iluzjonisty, podczas którego mogły wejść w świat magii. Na koniec każde dziecko mogło wykonać zwierzątko z nadmuchanego balonika.
Jesienią uczniowie klas drugich rozpoczęli przygodę z kodowaniem. Wprowadzone zabawy ,,offinowe" są wstępem do programowania, uczą precyzyjnego myślenia i pozwalają pokazać dzieciom różne sposoby rozwiązania tego samego problemu.
W październiku cały poziom klas 2 wziął udział w cyklicznych warsztatach przyrodniczych. Tym razem mieliśmy okazję poznać bliżej „szynszylę”. Uczniowie oprócz bliskiego kontaktu, dowiedzieli się także jak dbać o to malutkie zwierzątko. Każde dziecko miało możliwość nakarmienia i pogłaskania małego pupila.
3 grudnia uczniowie z klas 3a i 3b odwiedzili fabrykę bombek SILVERADO, która znajduje się w Józefowie . Dzieci zobaczyły jak powstają choinkowe ozdoby. Mogły też samodzielnie udekorować swoją bombkę.
21 listopada br. w naszej szkole odbył się finał projektu ogólnoszkolnego, którego ideą przewodnią jest promowanie integracji środowiska osób sprawnych z osobami niepełnosprawnymi. W ramach projektu we wszystkich klasach przeprowadzono zajęcia edukacyjno-wychowawcze, a chętni uczniowie z klas integracyjnych wykonali prace plastyczne pod hasłem „Bądźmy razem”.
Zbiórka na rzecz szczeniąt zakończona!!!
Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole została zorganizowana akcja zbiórki karmy oraz niezbędnych rzeczy dla zwierząt.
W tym roku nasza szkoła włączyła się w zbiórkę na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judyta, której celem jest niesienie pomocy psim dzieciom.
W listopadzie uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w warsztatach naukowych pt. „Do czego służy centymetr? Ile jest cukru w cukrze?”
Zajęcia rozbudzały ciekawość dzieci do samodzielnego prowadzenia doświadczeń. Uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy.
W październiku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. „Dokąd tupta nocą jeż?”
Dzieci utrwaliły wiadomości, zdobyte w czasie lekcji, na temat przygotowania zwierząt do zimy, poznały tryb życia i zwyczaje jeży mieszkających w Polsce i miały okazję poznać nowe zwierzątko – jeża pigmejskiego.
9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
O godzinie 11.11 uczniowie klas 4-8 odśpiewywali Hymn Polski, uczestnicząc tym samym w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
„Paczka dla Rodaków z Wileńszczyzny i Obwodu Lwowskiego”
Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy za okazaną w zeszłym roku hojność w akcji zbierania paczek dla Polaków zamieszkujących dawne Kresy Rzeczypospolitej. Obecne trudności ekonomiczne oraz działania wojenne, jakie mają miejsce u naszych wschodnich sąsiadów pogarszają sytuację, w jakiej znaleźli się często starzy i schorowani już Kresowiacy. Otrzymane przez nich paczki z podstawowymi dla nas artykułami, są dla nich nieosiągalnym często luksusem. Możemy sprawić, aby przynajmniej w nadchodzące Święta w wielu polskich domach na wschodzie rozbłysło światełko radości i nadziei, na którą zasługują wszyscy ludzie dobrej woli.
Dnia 3 października 2018 roku klasy 3b i 3 d odwiedziły Park Rozrywki Julinek.
W dniu 11 października br. uczniowie klas pierwszych (1a, 1b, 1c, 1d, 1e) wzięli udział w zajęciach komunikacyjnych zorganizowanych we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. W ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” pracownicy ZTM omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania transportem publicznym. Uczniowie poznali jego zalety, środki komunikacji miejskiej i informacje na temat właściwego zachowania w trakcie podróży. Z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” dowiedzieli się m.in. co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych.
Mamy klasę!
Miło nam poinformować Państwa, że nasza Szkoła otrzymała certyfikat Szkoła z Klasą 2.0.
Koordynator programu
Katarzyna Woińska
W dniu 24 maja klasy drugie brały udział w warsztatach plastycznych - „Mały projektant”. Zabawa była świetna. Koszulki mamy piękne.
9 maja uczniowie z klas 1b i 1c byli na wycieczce w leśniczówce Paryż. Poznaliśmy mieszkańców tego urokliwego miejsca. Z panem leśniczym podziwialiśmy wiosenną przyrodę w lesie. Uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych. Pod okiem animatorów doskonale bawiliśmy się na świeżym powietrzu.
Jedno słowo- Mama, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze chwile z dzieciństwa- pierwsze radości, troski, marzenia i tęsknoty. W tym dniu wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami wdzięczności.
Wyjątkowa lekcja historii
26 kwietnia uczniowie klas piątych mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii – spotkaniu z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską i panem Tomaszem Stankiewiczem twórcami książki i filmu „Fajna ferajna”.
W dniach 13 i 20 kwietnia klasy 2 brały udział w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Archeologicznym oraz wykonały naszyjnik z paciorków według poznanych na wystawie wzorów. Materiałem do jego wyrobu była bezpieczna dla dzieci modelina, która wspaniale imituje szkło.
23 lutego klasa 3i wybrała się na lekcję muzealną. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt: O!Matejko. Uczniowie podziwiali wielkie dzieła wybitnego malarza, słuchali opowiadań o życiu i twórczości artysty.
W dniach 13-16 lutego uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach naukowych Centrum Inwencji Edukacyjnych pt. Enzymy.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole została zorganizowana nietypowa wystawa pt. „Rozpoznaj swojego nauczyciela”. Uczniowie mieli za zadanie określić jak największą liczbę nauczycieli na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa.
„ W dobrym świecie dobrze żyć, a więc dobrze dobrym być”.
W ostatni weekend, tj. w dniach 22-24.09 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wychowanków Domu Dziecka w Morągu.
Współpracę z placówką nawiązaliśmy już w ubiegłym roku szkolnym, gdy w ramach akcji charytatywnych odwiedzaliśmy domy dziecka.
W czasie pobytu w Morągu dowiedzieliśmy się, że marzeniem dzieci jest wizyta w Warszawie i zwiedzenie miasta. Postanowiliśmy spełnić to marzenie. Przez cały rok szkolny uczniowie, rodzice, nauczyciele przy wsparciu Rady Rodziców gromadzili fundusze, by móc zaproponować gościom ciekawy program wizyty.