Wrzesień w grupie 0b

Pierwszy miesiąc w Szkolnej Zerówce w Biedronkach dobiegł końca. Dzieci rozpoczęły roczne przygotowanie przedszkolne. Wrzesień to był przede wszystkim czas poznawania kolegów i koleżanek, topografii szkoły w tym nowej sali, stołówki czy placu zabaw. Był to również czas ustalenia Kodeksu Grupowego Biedronek.

Dzieci bardzo polubiły zabawy integracyjne w kole lub w parach, zabawy taneczne z el. Zumby Kids, dzięki którym lepiej się poznały. Natomiast by się zrelaksować i wyciszyć po emocjonującym dniu, dzieci chętnie słuchały opowiadań relaksacyjnych lub muzyki relaksacyjnej.

Podczas pobytu na placu zabaw i spacerów na boisku szkolnym dzieci obserwowały przyrodę i zachodzące w niej zmiany. Zebrane przez dzieci liście, szyszki, żołędzie i kasztany wykorzystane zostały do tworzenia prac plastycznych oraz zabaw matematycznych.

W grupie Biedronek obchodzimy też Kalendarz Świąt Nietypowych, z czego trzy święta już udało nam się zrealizować: Dzień Kropki, Pierwszy Dzień Jesieni a ostatniego dnia września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Kolejny miesiąc zapowiada się również bardzo ciekawie.