Wiosna w grupie Pandy

Z utęsknieniem czekaliśmy na pierwsze oznaki wiosny. Na spacerach obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie: pierwsze kwiaty i śpiew ptaków. Dzieci zrobiły dużo pięknych prac plastycznych, poznały nowe piosenki, robiły eksperymenty, grały na instrumentach muzycznych, brały udział w warsztatach LEGO oraz warsztatach mydlarskich, na których zrobiły piękne żelowe świece.

16 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pandy, dlatego też, nasza grupa miała w tym dniu swoje święto 😊.
21marca witaliśmy Panią Wiosnę, ale także pamiętaliśmy o Dniu Kolorowej Skarpetki, który jest obchodzony tego dnia.
W kwietniu dzieci poznały planety oraz układ słoneczny. Nauczyły się jak dbać o naszą planetę i jak dbać o środowisko naturalne. Przygotowywaliśmy się do świąt wielkanocnych. „Pandy” poznały ciekawostki dotyczące tradycji wielkanocnych. Zrobiły kartki świąteczne z zajączkiem. A zaraz po świętach, naszą grupę odwiedzili rodzice i wszyscy razem sadziliśmy kwiaty, aby w naszej sali było jeszcze bardziej zielono i przyjemnie. Dzieci zasadziły cebulę, aby wyrósł szczypior, a także posiały natkę pietruszki, koperek i rzeżuchę. Śniadania były jeszcze bardziej smaczne i zdrowe.
Codziennie ćwiczyły swoją spostrzegawczość i logiczne myślenie wykonując „szukanki” oraz rozwiązując karty z kodowania.