Luty w Grupie 0c

W lutym obchodziliśmy Dzień Pizzy. Dzieci z grupy 0 c tego dnia zapoznały się z historią powstawania pizzy, wykonywały przeróżne zadania. Dzień zakończyliśmy pracą plastyczną z gliny w postaci pizzy. Samodzielnie wykonaliśmy własną pizzę i ulepiliśmy do niej  dodatki.

Misie wykonały także wiele ciekawych prac plastycznych i technicznych. Poznaliśmy litery: B, G i W oraz cyfrę 8. Śpiewaliśmy zimowe piosenki. Porównywaliśmy również liczebność zbiorów. Poznaliśmy narządy zmysłów, dzięki którym odbieramy świat. Dowiedzieliśmy się także na czym polega praca ludzi wykonujących różne zawody. Poznaliśmy zimowe sporty olimpijskie. Rozmawialiśmy też o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Podczas pobytu na placu zabaw korzystaliśmy z uroków zimy i bawiliśmy się na śniegu, rzucaliśmy śnieżkami do celu, zjeżdżaliśmy na jabłuszkach.