Październik w grupie 0b "Misie"

W październiku w grupie "0" B "Misie" wiele się działo. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu i w sali. Uczyliśmy się o tym, jak zwierzęta i ludzie przygotowują się do zimy. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Staraliśmy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz higieny w szkole i na placu zabaw.

Braliśmy udział w pokazowych zajęciach z ceramiki. Ulepiliśmy gliniane serduszka. Wykonywaliśmy też różne prace plastyczne np. parasolki z płaskiego origami, wyklejaliśmy jeżyki kolorowym papierem. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak dbać o nasze zdrowie i jak zapobiegać chorobom. Poznaliśmy kolejne litery, zaczęliśmy tworzyć z nich sylaby i wyrazy. Ćwiczyliśmy podział wyrazów na głoski i sylaby. Porównywaliśmy liczebność zbiorów, trenowaliśmy dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 na kasztankach. Podczas zajęć umuzykalniających, śpiewaliśmy piosenki o jesieni, tańczyliśmy przy muzyce ludowej, wykonywaliśmy układy taneczne inspirowane muzyką klasyczną. Układaliśmy klocki i puzzle oraz bukiety z kolorowych liści.

Opracowała Magdalena Zawrot