Stypendia m.st. Warszawy

Szanowni Państwo,

26 czerwca br. rozpoczęły się nabory wniosków o stypendia m.st. Warszawy

1. im. Jana Pawła II – adresowane do uczniów i studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne.

Szczegóły: https://www.centrumjp2.pl/stypendia/

Jednocześnie informujemy, że w 2020 roku został uruchomiony pilotaż Elektronicznego Systemu do Obsługi Stypendiów m.st. Warszawy (ESdOS), za pośrednictwem którego od bieżącej edycji można wypełniać wnioski o ww. stypendia.

Dostęp: www.um.warszawa.pl/stypendia

Poniżej informacja o stypendium:

Stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II

W tym roku już po raz 16. warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczących się w Warszawie.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:

• osiągają dobre wyniki w nauce,
  • osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
  • miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1700 zł.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.

Rekrutacja dla uczniów będzie trwała od 26 czerwca  do 31 lipca 2020 roku.

Operatorem Stypendiów m.st Warszawy im. Jana Pawła II jest Centrum Myśli Jana Pawła II.