„Od ziarenka do bochenka” – wycieczka dla ZERÓWEK

Jak powstaje prawdziwy chleb i czy po mleko naprawdę trzeba chodzić do sklepu? Po co nam kozy, a także skąd bierz się mąka, jajka i masło? Jak się kiedyś uprawiało rolę? To tylko część pytań, które dzieci z zerówki zadawały podczas czerwcowej wycieczki edukacyjnej do Gościńca Wiecha w mazowieckiej wsi Kawęczyn.

„Gościniec” to wyjątkowe miejsce, gdzie najmłodsi uczniowie  mogą zapoznać się z kulturą, pracą oraz życiem na wsi. Na rozległym terenie dzieci obejrzały zabytkową zagrodę, odwiedziły też prawdziwą piekarnię i kuźnię. Na miejscu stoi oryginalny -zabytkowy wiatrak, młyn wodny, kapliczka, jest też wozownia oraz ogrzewany całoroczny budynek gospody. Niemniej atrakcyjnym aspektem wycieczki klasy „zerówkowej” była możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami – w Gościńcu Wiecha żyją nie tylko kozy, osioł, kucyki i konie, ale także… dzikie daniele.