GODZINA DLA ZIEMI W SP 341

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Od 2007 roku do „Godziny dla Ziemi” namawia Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF), który corocznie organizuje akcję wyłączania świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę. Ten symboliczny gest jest wyrazem wspólnej troski o przyszłość Ziemi, pokazując, że prostymi codziennymi działaniami, jesteśmy w stanie pomóc naszej planecie. Globalna akcja „Godzina dla Ziemi” w każdym roku inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie. W tym roku inicjatywa jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Do akcji może przyłączyć się każdy, zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wystarczy wyłączyć prąd na godzinę – w tym roku w sobotę, 26 marca, między 20:30 a 21:30 czasu polskiego – aby włączyć działanie Ziemi.

„Godzina dla Ziemi” ma wartość symboliczną, ale także uzmysławia nam, że wszyscy powinniśmy dbać o środowisko na co dzień i możemy to robić wprowadzając tak proste nawyki, jak gaszenie niepotrzebnego oświetlenia, czy wyłączanie urządzeń ze stanu czuwania. Świadome korzystanie z energii to nie tylko ochrona środowiska, ale również oszczędność dla naszego portfela.

Promowanie tej ekologicznej inicjatywy podejmujemy również w naszej szkole, zachęcając dzieci i młodzież do uczestnictwa.

Nauczyciele zespołu przyrodniczego