„Duchem Spartanie – w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz polskiej wojny obronnej 1939” - podsumowanie

Konkurs  wpisuje się w cały zespół wydarzeń organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 341 z okazji 80 rocznicy rozpoczęcia II wojny Światowej w Polsce pt. „Duchem Spartanie – w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz polskiej wojny obronnej 1939”.

Udział był przewidziany w trzech obszarach tematycznych:

• Konkurs poetycki – „ Pokonajmy wojnę pokojem” upamiętniające 80 rocznicę wybuchu  II wojny światowej i jednocześnie promujące życie w pokoju.
  • Konkurs plastyczny –  plakat „ Przeciw wojnie”.
  • Konkurs fotograficzny – upamiętniający miejsca bitew kampanii wrześniowej 1939 roku, w postaci albumu w wersji elektronicznej lub papierowej.

Zaproszenie adresowane było do uczniów warszawskich szkół podstawowych.

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się  26 września 2019 roku o godzinie 11.00  w siedzibie Wojskowej Akademii Technicznej.

Sala Widowiskowa Klub WAT,

ul. Kaliskiego 25A

Po części oficjalnej  zaproszeni goście oraz społeczność szkolna mogła obejrzeć krótki występ artystyczny przeplatany filmami archiwalnymi, który dostarczył wielu przeżyć. Wzruszającym momentem było wystąpienie dwóch kombatantów płk. Waldemara Kruszyńskiegio oraz płk. Mieczysława Banaczyka, którzy w pięknych słowach zwrócili się do młodzieży, z przesłaniem jaka wartością jest życie  w pokoju.

Zapraszamy również do obejrzenia relacji wideo.