Wyniki I edycji konkursu literackiego SWOIMI SŁOWAMI

I Edycja Konkursu Literackiego  „SWOIMI SŁOWAMI”

Szanowni Państwo!

Nasze Jury ma zaszczyt  ogłosić wyniki I Edycji Konkursu Literackiego

„SWOIMI SŁOWAMI”.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za nadesłanie prac, które zaskakiwały oryginalnością, znakomitym warsztatem i pomysłowością.

ZWYCIĘZCY W KATEGORII KLASY 4 – 6

I miejsce:

Karolina Gorzelak
Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara "Rudego"

„Życie przez „rz””

Sprawnie napisany tekst z wyraźnym morałem: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. Bogate słownictwo, wrażliwość na sprawy związane z ochroną środowiska, poczucie humoru i zgrabnie pokazane uczucie zaskoczenia, gdy przychodzi nam znaleźć się w miejscu tego, kto do tej pory był skazany na nasze łaski i niełaski.

Lucyna Kozak
Szkoła Podstawowa nr 98 im. Lucy Maud Montgomery

„Olbrzymy”

Opowieść w aurze mitu ikaryjskiego i mitu stworzenia. Człowiek świadomie czy nieświadomie płaci najwyższą cenę za niepowstrzymaną potrzebę poznania. Pracę charakteryzuje empatia wobec wszystkich jej bohaterów, a ponadto jest właściwie skonstruowana, biorąc pod uwagę ilość przeznaczonego na tekst miejsca i zawiera kilka zaskakujących zwrotów akcji.

Helena Horeczy
Szkoła Podstawowa nr 138 im. Józefa Horsta

„Pomysł”

Baśń w baśni. Opowiadanie o trudach pisania i znajdowania pomysłów. Autorkę po świecie baśni oprowadza Pomysł, a jej ingerencja w baśnie, które już są gotowe i znane,  może zaskakująco i wbrew ustalonemu już dawno dobremu zakończeniu, zmienić ich bieg. Ciekawy pomysł, dobre literacko wykonanie.

Róża Missala
Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 61 Pro Futuro

„Liść, który lubił pomagać”

Weronika Walczyk
Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego

„Lawila”

Kornelia Mrozek
Szkoła Podstawowa nr 82 im. Jana Pawła II

„Luna”

Wszystkie teksty wyróżnione charakteryzują się dobrym słownictwem, wyobraźnią, wrażliwością i potrzebą ulepszenia rzeczywistości. Dwa pierwsze mają wyraźnie to podkreślające morały, zaś trzeci tekst, „Luna”, osadzony w atmosferze poświęconych dzieciom noweli pozytywistycznych, cechuje umiejętnie tworzony nastrój, aż do finału, który tym razem nie jest morałem, ale wzruszającą sytuacją liryczną.

ZWYCIĘZCY W KATEGORII 7-8

I miejsce:

Dominika Strojny
Szkoła Podstawowa nr 344 im. Powstania Warszawskiego

„Malarz”

Chwytająca za serce historia dwojga najbliższych sobie ludzi: córki i ojca zagubionych w dzisiejszym świecie. Opowieść o tym, co jest  ważne i o tym, że warto jest na chwilę zatrzymać się i przemyśleć swoje życie. Czasami pomóc nam w tym mogą niespodziewane sytuacje i napotkane osoby, takie jak tytułowy malarz. Ciekawie, zaskakująco, wzruszająco.

Weronika Zarzyńska
Szkoła Podstawowa nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej

„Klątwa”

Historia kamiennej figury sprzed restauracji. Miejscami zabawna, miejscami groźna, ale przede wszystkim przewrotna: zaklęta staruszka jest o niebo gorsza od swego gnębiciela.

Róża Główczyk
Vancouver Schools Polsko Angielska Szkoła Podstawowa

„Niezapomniana sukienka”

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” - znany morał w opowiadaniu o awarii pralki. Dowcipna historia sprawnie opowiedziana z dodatkowym przesłaniem, że nie wszystko, co podoba się jednemu, drugiemu też musi się podobać, szczególnie ważnym w relacjach rodzić – dziecko.

Patronat medialny:

GRUPA COGITO Sp. z o.o.

Dziękujemy naszym sponsorom:

Fantastycznym właścicielom sklepu LEGO Manami w Łomiankach

Wspaniałej właścicielce sklepu LAMIMI

Firmie kosmetycznej Ziaja

Niestety sytuacja związana z pandemią przeszkodziła nam w tym roku w zorganizowaniu wielkiej Gali Talentów.

Wszystkie nagrody zostaną dostarczone do szkół naszych Zwycięzców

do 18 czerwca 2020 roku.

Serdecznie gratulujemy!