Darmowe warsztaty programowania dla uczniów i nauczycieli!

Już po raz kolejny zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, a także kadrę pedagogiczną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach online z programowania. Właśnie wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty edukacyjne “Szkoła z Gigantami” oraz “Nauczyciel Przyszłości”. W tej edycji każda szkoła biorąca udział w programie ma szansę na atrakcyjne nagrody!

Celem Szkoły z Gigantami jest propagowanie idei programowania wśród uczniów od najmłodszych lat. Zajęcia są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

Kursy Nauczyciel Przyszłości natomiast skierowane są do kadry pedagogicznej i mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi wspomagających nauczanie zdalne. Warsztaty umożliwiają rozszerzenie kompetencji w zakresie wiedzy z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół.

Program zajęć “Szkoła z Gigantami” dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej - tematyka poświęcona będzie programowaniu gier w środowisku Scratch oraz tworzeniu stron internetowych.

Dla Nauczycieli przygotowaliśmy z kolei trzy bloki tematyczne:

• środowisko Scratch,
  • język programowania Python,
  • narzędzia do nauki online.

Ponadto, partnerem wydarzenia został Microsoft - pierwsze zajęcia z narzędzi do nauki online poprowadzi przedstawiciel firmy, który skupi się na omówieniu narzędzi Microsoft, w tym Microsoft Teams.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja

Każdy uczestnik po zrealizowaniu kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Zapisu można dokonać pod poniższym linkiem, gdzie znajdą Państwo również szczegółowy terminarz, harmonogram i zakres tematyczny warsztatów.

>>Aby dowiedzieć się więcej oraz zapisać się na warsztaty, kliknij tutaj<<

Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski. Nie istnieją żadne wymagania i ograniczenia, poza koniecznością posiadania połączenia internetowego oraz sprawnego komputera lub laptopa.