Film „Działamy-pomagamy”

Film jest podsumowaniem różnych akcji charytatywnych, które odbyły się w I półroczu. Wspólnie z rodzicami i uczniami zorganizowaliśmy Szlachetną Paczkę. Mimo pandemii, udało się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy, a następnie zapakować i zawieźć wybranym rodzinom. Radość ich była ogromna. Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania.

Poza tym, wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w inne działania – sprzątanie świata, porządki na cmentarzu, pomoc zwierzakom, itd. Cieszy nas fakt, że pomimo trudnego czasu, młodzież jest chętna do pomocy innym.

Zapraszam do obejrzenia nagrania.

Elżbieta Kalita