Zaczynamy programować przy użyciu Ozobotów - przystąpienie do programu

Wspólnie z dziećmi podjęliśmy wyzwanie i dołączyliśmy do IV edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Co tydzień będziemy realizować zadania z zakresu kodowania, programowania offinowego z ozobotem i elementami pracy w środowisku ozoblockly.

Walczymy o certyfikat dla naszej szkoły. Trzymajcie za nas kciuki!

Pierwsze zadanie – Droga ozobota do szkoły – wykonane :)

Aneta Wiśniewska

O PROGRAMIE

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.
Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych.