„SZKOLNY PROJEKT EDUKACJI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ #ProjektŚwiadomość” we współpracy z Fundacją Lasy Polskie

Projekt dedykowany został dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z obszaru województwa mazowieckiego. Podczas realizacji zadania  uczniowie otrzymali E-booka z zakresu wiedzy o ochronie środowiska obejmującej takie obszary jak gospodarka leśna, łowiecka, gospodarowanie wodami i odpadami; uczestniczyli w szkoleniu e-learningowym.

W dniu 12 maja 2022r. uczniowie klas 6c, 7c, 7d brali udział w warsztatach terenowych w Nadleśnictwie Jabłonna w Szkółce Kontenerowej im. Wojciecha Fondera. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się na czym polega praca leśnika, jakie kroki są podejmowane w celu ochrony środowiska leśnego oraz jak jest roztaczana opieka nad dzikimi zwierzętami, również tymi poszkodowanymi przez człowieka. Uczniowie dowiedzieli się także jak leśniczy dbają o przetrwanie drzew od nasionka; jak rozpoznać wiek drzewa. Była to lekcja „przyrody od środka”

To była strawa dla ducha. Żeby umysł mógł wchłaniać wiedzę organizatorzy zadbali o strawę dla ciała – Kapral Kucharek przygotował ciepły posiłek😊