Spotkanie z pisarką panią Hanną Niewiadomską

25 kwietnia  odbyło się spotkanie autorskie pt. „Zabawy z poezją”. Gościem  zaproszonym przez nauczycieli bibliotekarzy była Pani Hanna Niewiadomska, autorka zbiorów wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. W spotkaniu wzięli udział  uczniowie z klas drugich.

Poetka opowiadała o początkach swojej twórczości, pomysłach i inspiracjach. Pani Hanna czytała dzieciom swoje wiersze, zachęcała do czytania książek oraz przedstawiała korzyści wynikające z bycia molem książkowym. Nie zabrakło również zabaw z poezją. Wspólnie z  Gościem uczniowie napisali pierwszy, ale miejmy nadzieję nie ostatni w życiu wiersz pt.”Zabawa i rymy”.

Dzieci z uwagą słuchały, a potem zadawały bardzo mądre pytania. W trakcie spotkania panowała mila, serdeczna atmosfera. Pod koniec spotkania Pani Hania wręczyła wszystkim uczestnikom piękne zakładki. Była również okazja do uzupełnienia swojej domowej biblioteczki książką „Bajczytanki Pani Hanki” z przepiękną dedykacją autorki.