Warsztaty archeologiczne w klasach drugich

Na początku października nasi uczniowie z klas drugich wzięli udział w fantastycznych warsztatach archeologicznych.
Klasy 2 c i 2 e w czasie zajęć pt. „ Yaba Daba Doo” dowiedziały się, co dzisiejsza nauka może powiedzieć o najdawniejszych dziejach ludzkości, zobaczyły między innymi jak wykonywano krzemienną broń i jak działały prahistoryczne wiertarki, rozpalały pradziejowy ogień i tworzyły wydmuchiwane malowidło jaskiniowe, pradawną biżuterię i gliniane totemy.

Klasy 2 a, 2 b, 2 d miały zajęcia pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.  Poznały tragiczną historię starożytnego Rzymu oraz codzienne życie jego mieszkańców. W czasie warsztatów wspólnie budowały model sklepienia łukowego, układały mozaiki z prawdziwego marmuru, rozświetlały pomieszczenie za pomocą rzymskich lampek oliwnych oraz wykonały i zagrały w starożytną rzymską grę planszową.