Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem

W listopadzie  odbyło się spotkanie  klas 2. i 3a z pisarzem Wojciechem Cesarzem - autorem serii książek o przygodach psa Wintera. Podczas spotkania dzieci poznały sekrety psiej natury i dowiedziały się, jak należy odczytywać zachowania naszych pupilów.

Autor swoje rozważania na temat czworonożnych przyjaciół wzbogacił prezentacją multimedialną, przedstawiając ciekawe rasy psów oraz mowę ich ciała. Przeczytał fragment  „Przygód grzecznego psa” i opowiedział o tym, jak Winter znalazł się w ich domu i stał się  inspiracją do napisania  książki.   Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób psy wspierają ludzi w służbach medycznych, policyjnych i ratowniczych oraz jak pomagają ludziom chorym czy niepełnosprawnym.