Czym zajmuje się hydrobiolog?- warsztaty przyrodniczo-naukowe dla gr.0

W listopadzie, trenerki z Fundacji na rzecz Edukacji i Zdrowia "Perspektywa" przeprowadziły w grupach zerówkowych bezpłatne warsztaty na temat pracy hydrobiologa.

Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowały preparaty do badań pod mikroskopem. Z wielkim zaciekawieniem oglądały je, a następnie narysowały swoje spostrzeżenia na temat obserwowanych roślin oraz małych zwierzątek żyjących w różnych akwenach wodnych.

Dodatkowo, zerówkowicze dowiedzieli się, czym są szkodliwe związki chemiczne oraz jak one wpływają na florę i faunę wodną. Na zakończenie warsztatów, dzieci przeprowadziły samodzielnie doświadczenia badające kwasowość lub zasadowość wody w próbówkach.