Dzielnicowy Turniej „Potyczki z językiem polskim”

28 lutego w naszej szkole odbył się Dzielnicowy Turniej „Potyczki z językiem polskim”, w którym o tytuł najlepszego znawcy trudnych zagadnień języka polskiego zmagało się dziesięć drużyn z bemowskich szkół podstawowych.

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który ustanowiono w 1999 roku na pamiątkę wydarzeń, które miały miejsce w Bangladeszu w 1952 roku, gdzie w wyniku walk o nadanie językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego zginęło pięciu studentów.

Uczniowie odpowiadali na niełatwe pytania, imprezę uświetnił występ freestylera Mikołaja Mądrzyka Miksera.  Najlepszymi okazali się przedstawiciele następujących szkół:

I miejsce SP nr 82

II miejsce SP 341

III miejsce SP 301

Turniej został objęty Patronatem Honorowym Urszuli Kierzkowskiej Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, a nagrody były współfinansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Gratulujemy!

Agata Gajewska