Pamięć

W sobotnie przedpołudnia nasi uczniowie jako wolontariusze chodzą na Cmentarz Wojskowy Powązki. Tam odbywają specyficzną lekcję historii.

Podczas spaceru między alejkami oraz sprzątania grobów uczniowie mają możliwość posłuchania o poległych żołnierzach i minionych czasach; mogą zobaczyć, gdzie pochowani zostali żołnierze walczący podczas Powstania Styczniowego, Wielkopolskiego, Powstań Śląskich, podczas wojny polsko-bolszewickiej, przewrotu majowego, kampanii wrześniowej jak również Powstania Warszawskiego.

Odwiedziny na Powązkach Wojskowych to przede wszystkim krzewienie pamięci historycznej w młodym pokoleniu przez działanie.