Warsztaty z polarnikiem

W lutym klasy 2 brały udział w ciekawych warsztatach przyrodniczych z pMartą Potocką, która jest  doktorem nauk o Ziemi ze specjalnością Biologia Morza; Adiunktem w Zakładzie Biologii Antarktyki Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk; była pierwszą Polką, która nurkowała zarówno w Antarktyce i w Arktyce.

Podczas warsztatów "Antarktyka" dzieci dowiedziały nowych  informacji się o odległym i pięknym kontynencie, na czym polega praca polarnika-naukowca i jak żyje się 14000km od domu oraz z jakimi stworzeniami można się spotkać na co dzień podczas wypraw.  Dzieci miały możliwość nie tylko zobaczyć zdjęcia z ekspedycji, ale także zapoznać się z prawdziwym pingwinem czy porównać krąg wieloryba ze swoim własnym.  Wszyscy uczniowie byli bardzo poruszeni tak ciekawym i ważnym spotkaniem.